KONST / Litografier / Färglitografi 14499016
nr 1449 9016
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 116/260, daterad -75. Färglitografi, bildmått: ca 49x61 cm. Bladets mått: 59x70 cm, oramat löst blad
Kondition: bladet skadat (utanför bildytan)
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
300 kr
måndag 21 februari 2022
kl 20:52:48
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås